Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Atvira informavimo ir orientavimo sistema - AIKOS
Projektas „Mes rūšiuojam prisijunk ir tu
Saugus elgesys vandenyje
Saugus elgesys vandenyje
Pirmas

        Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. 2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas. Mūsų mokyklos mokiniai įsijungė į šią akciją. Pamokų metu mokiniai diskutavo apie Viešvilėje gyvenančių žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus. Atkreipėme dėmesį į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. O praktinėje veikloje „statėme“ Tolerancijos miestą. Miestą statė visi mokiniai: ir pradinukai, ir vyresnieji. Mūsų Tolerancijos miestą mokykloje kviečiame apžiūrėti ir mokinių tėvelius (informaciją ir nuotraukas pateikė socialinė pedagogė V. Kravčenkienė).

alt

alt alt

 

 

        Lapkričio 15 d. Jurbarko Naujamiesčio progimnazija organizavo baigiamąjį tradicinį prevencinį renginį „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“. Renginys vyko nuotoliniu būdu. Galime pasidžiaugti, kad šiais metais tradiciniam renginiui jau 15 metų. Iš pradžių tai buvo rajoninės varžytuvės, kurios peraugo į respublikines, o 2019 metais į tarptautines. Renginio tikslas – telkti mokyklos bendruomenes, stabdant patyčias mokyklose, ugdant mokinių atsakomybę ir bendravimo, bendradarbiavimo kultūrą. Renginį organizavo Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija ir Marijampolės apskrities vyriausiojo PK, Jurbarko rajono PK bendruomenės pareigūnas, veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas Ramūnas Budrius. Renginyje dalyvavo 9 komandos iš Jurbarko, Šilutės ir Kelmės rajonų. Komandos sukūrė knygos ar pasakos video reklamą. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija. Renginio dalyviams nuotolinę kultūrinę edukaciją „Tarp 5 sienų: Pasakų freska“vedė „Pasakos augimui. Asmenybės ugdymo užsiėmimai“ programų autorė ir vadovė Akvilė Sadauskienė.Renginio pabaigoje buvo paskelbti konkurso nugalėtojai. Mūsų mokyklos komandos paruošta pasakos „Varna ir sūris“ reklama laimėjo III vietą. Mokinius konkursui paruošė socialinė pedagogė Valda Kravčenkienė. Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanomis (informaciją ir nuotraukas pateikė socialinė pedagogė V. Kravčenkienė). 

Sveikiname šio konkurso prizininkus ir dėkojame socialinei pedagogei Valdai Kravčenkienei už iniciatyvą

alt alt

alt alt

 

           Lapkričio 18 dieną pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos vyko į Tauragę, kur lankėsi krašto muziejuje „Santaka“ pagal „Kultūros paso“ programą. Gamtos ekspozicijos salėje mokiniai susipažino su plėšriaisiais ir vandens paukščiais, žinduoliais, akvariumuose stebėjo žuvis. Stenduose apžiūrėjo vabalų ir drugelių kolekcijas. Istorijos ekspozicijos salėje gidė papasakojo apie Tauragės krašto istoriją nuo priešistorės iki mūsų dienų. Stenduose apžiūrėjo archeologinius radinius, Tauragės dvaro likučius. Skaidrėse pamatė, kaip atrodė kai kurios miesto gatvės ir pastatai ir kaip atrodo dabar. Etnografijos ekspozicijos salėje vaikai susipažino su valstiečių buities ir namų apyvokos daiktais, tekstile. Žaisdami interaktyviame stale, susipažino su visų penkių Lietuvos etnografinių regionų moterų ir vyrų tautiniais kostiumais. Sienelėje iš spalvotų magnetukų dėliojo Gyvybės medį.

       Edukacinis užsiėmimas ‚Archeologija įdomiai“ prasidėjo pilies bokšto pirmame aukšte. Čia mokiniai išgirdo pasakojimą apie baltų gentis, skalvius ir žemaičius, gyvenusius Tauragės rajone. Sužinojo, kaip keitėsi įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams. Interaktyvioje smėlio dėžėje vaikai statė piliakalnius, kasė kanalus, pylė pylimus naudodami kinetinį smėlį. Antroji edukacijos dalis vyko pilies bokšto antrame aukšte. Tamsoje stebėjo šviečiančius baltų simbolius bokšto skliaute ir sužinojo jų reikšmę. Žiūrėjo animacinį filmuką apie skalvius. Kinetiniame smėlyje ieškojo radinių. Vadovas papasakojo apie archeologo profesiją, supažindino su kasinėjimo įrankiais. Išvykos metu mokiniai praplėtė ir pagilino žinias iš pasaulio pažinimo, sužinojo apie archeologo profesiją. Džiaugiamės, kad mokiniai buvo smalsūs, drausmingi, aktyviai dalyvavo (informaciją ir nuotraukas pateikė mokytojos D. Daunorienė ir K. Budriuvienė).

alt alt

alt alt

 

 
Daugiau įrašų...