Pamokų tvarkaraštis
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Archyve
Pirmas

           Balandžio 15 dieną šeši jaunųjų miško bičiulių būrelio „ATŽALYNAS“ nariai su būrelio vadove V. Jakaitytė bei būrelio globėja D. Mačiežiene, tęsdami ekologinių problemų sprendimo pamokėles, lankėsi UAB ,,Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras‘‘, esančiame Leikiškių kaime. Nuvykus mus svetingai pasitiko centro darbuotojai ir labai išsamiai papasakojo apie čia vykdomus darbus. Mokiniai susipažino su įvairių atliekų priėmimo tvarka, stebėdami, kaip centro darbuotojai dirba ir rūšiuoja atvežtas buitines atliekas, prisiminė atliekų rūšiavimo rekomendacijas. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje stebėjo, kaip vyksta darbas apdorojant žaliąsias atliekas, apžiūrėjo sąvartyno sektorius ir techniką. Neišdildomą įspūdį paliko sąvartyno „piliakalnis“, į kurį užkopėme nepaisydami didelio ir atšiauraus vėjo. Įsitikinome, kad šiukšlių sutvarkymas, naujų sektorių įrengimas labai brangiai kainuoja, nes reikia tinkamai pasiruošti sutvarkyti ne tik šiukšles, bet ir nuo jų nutekėjusį vandenį, kuriame yra visų Mendelejevo lentelės elementų, kurie patekę į aplinką sukelia dideles ekologines problemas. Tauragės regiono buitinių atliekų sąvartyne nuo atliekų kalno nutekėjęs vanduo vamzdžiais suteka į rezervuarą, o iš jo į valymo įrenginius, kur yra išvalomas. Prieš vykdant akciją „DAROM 2015“ pasidalinsime savo įgyta patirtimi Pagėgių ekomiestelyje ir Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre. Viliamės, jog kuo daugiau žmonių supras rūšiavimo naudą ir pradės teisingai rūšiuoti buitines atliekas. Dėkojame D. Mačiežienei už rūpinimąsi transportu mokinių vykimui į šį centrą bei tarpininkavimu dėl priėmimo (informacija mokytojos V.Jakaitytės, nuotraukos 9 kl.mokinės R.Sakalauskaitės).

alt alt

 

          Balandžio 13 d. 7-10 klasių mokiniai, norintys pasitikrinti savo žinias, bendrąjį išprusimą, dalyvavo Jaunojo erudito konkurse, kurį rengė direktorė Irena Oičenkienė. Dalyvavo 15 mokinių: 11 mokinių iš 7-8 klasių ir 4 mokiniai iš 9-10 klasių. Teko atsakyti į įvairius klausimus iš literatūros, sporto, kino pasaulio, Lietuvos istorijos, geografijos ir kt. 7-8 klasių mokinių grupėje nepralenkiama buvo aštuntokė Jūratė Zokaitė, o tarp devintokų ir dešimtokų geriausias žinias parodė dešimtokė Ievutė Stasiūnaitytė.

        Sveikiname jaunąsias mūsų mokyklos erudites Jūratę ir Ievutę, kitiems dalyviams linkėdami kuo daugiau domėtis mus supančiu pasauliu, savo šalies istorija, kultūra, daug skaityti.

alt alt

 

Jau kelinti metai mes prisijungiame prie respublikinės akcijos "Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ", nes mokykloje aktuali ši problema, su vaikais daug apie tai kalbama. Šių metų kovo 23-27 dienomis vykdėme įvairias veiklas: rašėme linkėjimus sau ir mokyklai, klasių valandėlių metu naudojomės „Vaikų linijos“ atsiųstomis metodinėmis medžiagomis, žiūrėjome filmuotus vaizdus apie Lietuvoje žinomų žmonių patirtas patyčias vaikystėje, jų išgyvenimus ir patarimus, kaip reaguoti į patyčias. Šios savaitės metu mokykloje lankėsi psichologų komanda, kuri pravedė klasėms po du grupinius užsiėmimus. 8 klasės mokinė Jūratė Zokaitė pačios sukurtu eilėraščiu kviečia visus prieš ką nors darant blogo ar skaudinančio kitą, susimąstyti. Savaitę baigėme mokinių anketavimu. Rezultatai bus aptarti klasių valandėlių metu (informacija socialinės pedagogės V.Kravčenkienės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui R.Augustienės).

alt          alt

 

            Šiais metais mūsų mokykla pirmą kartą dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis“, kurie vyko nuo vasario 23 d. iki kovo 22 d. Šiame konkurse aktyviai dalyvavo 17 mokinių iš 3-7 klasių, kurie pasitikrino anglų kalbos, lietuvių kalbos, matematikos, biologijos ir gamtos pažinimo, geografijos ir informacinių technologijų žinias. Daugeliui puikiai sekėsi, kai kuriems pritrūko atidumo. Kaip sekėsi kiekvienam vaikui ir kokias darė klaidas, galima pažiūrėti edukacinių konkursų „Olympis 2015“ internetiniame puslapyje. Mokinių žinios buvo įvertintos 23 diplomais, dovanėlėmis. Puikiai sekėsi 10 klasės mokiniui Lukui Lubui, kuris dalyvavo chemijos konkurse ir laimėjo I laipsnio diplomą ir medalį. Apdovanojimai į mokyklą atkeliaus iki gegužės 19 d. Kitas konkursas „Olympis“ yra planuojamas organizuoti 2015 m. lapkričio mėn. Tikiuosi, kad kitame konkurse bus daugiau mokinių, norinčių pasitikrinti ir įsivertinti savo žinias. Informaciją apie rezultatus galima rasti mokyklos informaciniame stende II aukšte.         

                   Vasario 23-24 d. mokykloje vyko ir konkursas "Kalbų Kengūra". Lietuvių kalbos "Kengūroje" dalyvavo tik 5 kl. mokinė Manta Bukauskaitė, o anglų kalbos "Kengūroje" dalyvavo 7 mokiniai iš 4-10 klasių. Konkurso rezultatai bus paskelbti balandžio mėn. pabaigoje (informacija ir nuotraukos mokytojos A.Rusinavičiutės).

alt alt

 

         Ketvirtadienio rytmetį priešmokyklinukai, pasipuošę paukščių kaukėmis, pakvietė visus darželio vaikučius ir auklėtojas, kitus darbuotojus į paukštelių sugrįžtuvių šventę. Vaikai džiaugėsi pavasariu, pamėgdžiojo paukščių balsus, deklamavo, dainavo, ėjo ratelius. Pasilinksminę salėje, visi išgužėjo į darželio kiemą, kur suaugusiųjų padedami sodino medelius (kad paukšteliai turėtų kur sutūpę čiulbėti), iškėlė Eimanto tėčio pagamintą inkilėlį. Šventė tradiciškai baigėsi vaišėmis (informacija ir nuotraukos B.Kuklierienės).

alt alt

alt alt

 
Daugiau įrašų...