Pamokų tvarkaraštis
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Archyve
Pirmas

            Lapkričio 24 d. vyresniųjų klasių mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti ir papildyti turimas žinias apie narsiuosius lietuvių lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną, stebėdami dokumentinį filmą "Lituanica paslaptis". Filmą sukūrė aktorius ir režisierius Remigijus Sabulis. Filmas nukelia į XX a. 3-ąjį dešimtmetį, kai S. Dariaus galvoje gimsta legendinis skrydis Niujorkas–Kaunas. Istorinė dokumentika atskleidžia nuoširdų lakūnų atsidavimą Tėvynei, sudėtingą pasirengimą nelegaliam skrydžiui ir priversiančias susimąstyti žūties versijas. Taip pat mokyklos bendruomenei buvo suteikta galimybė pažiūrėti ir puikų prancūzų režisieriaus Jean-Pierre Jeunet meninį filmą "Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė". Filmas sukurtas pagal 2009 m. išleistą debiutinę Reifo Larseno knygą. Abiejų filmų peržiūras mokyklai dovanojo Vilniaus kino festivalis "Kino pavasaris" (informacija direktorės I.Oičenkienės).

alt

 

       Lapkričio 22 d. mūsų pradinukai su savo mokytojomis vyko į Klaipėdą. Pirmiausiai aplankėme Jonušų kaime veikiantį Klaipėdos zoologijos sodą. Sužinojome, kad jame gyvena apie 200 gyvūnų. Kai kurie gyvūnai įtraukti į Lietuvos ar Tarptautinę raudonąsias knygas. Sodas didžiuojasi turėdamas vienus rečiausius Pabaltijo šalyse baltuosius tigrus. Vaikus jie pasitiko labai ramiai nusiteikę. Vaikams teko akis į akį susitikti su lamomis, nes jos tą rytą įsigudrino išlįsti pro tvoros apačią. Labai įdomu buvo stebėti vilkus, kurių čia visa gauja. Pamatę ir liūtą, išskubėjome į Klaipėdą, prie jūros. Jūra pasitiko nedidelėmis bangomis, vaikščiojome molu, stebėjome, kaip grįžta ar išplaukia laivai. Paskutinė apsilankymo Klaipėdoje vieta – muzikinis teatras. Čia stebėjome operą „Makaronų opera“. Šis pastatymas apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Visus labai sužavėjo aktorių vaidyba, dainavimas, betarpiškas bendravimas su salėje esančiais žiūrovais. Pertraukos metu vaikai galėjo žvilgterėti ir į scenos duobę, kurioje telpa visas orkestras. Visų dėmesys krypo į instrumentus, kai kuriuos iš arčiau teko pamatyti pirmą kartą. Grįždami namo aptarėme išvyką. Labai daug klausimų vaikams pateikė ketvirtokė Teklė iš išvykos akimirkų. Patirti įspūdžiai, prasmingai praleista sekmadienio diena, papildė vaikų žinių bagažą ir dvasinį pasaulį (informacija mokytojos D.Daunorienės, nuotraukos mokytojos K. Budriuvienės).

alt alt

 

         Lapkričio 20 dieną, penktadienį, penki 5 klasės mokiniai dalyvavo olympis.lt rengtoje istorijos olimpiadoje. Mokiniams sekėsi puikiai: net trys iš jų gaus II ir III laipsnio diplomus, likusieji - padėkas. Konkursas mokinams labai patiko, tikimės jame dalyvauti ir kitais metais (informacija ir nuotrauka istorijos mokytojos E.Gečaitės).

alt           alt

 

            Lapkričio 17d. informaciniame centre 8 klasei vyko integruota muzikos pamoka – popietė ,,Melodijų ir spalvų ruduo“, skirta M.K. Oginskio ir M.K. Čiurlionio jubiliejams. Dalyvavo atstovai ir iš 5–10 klasių. Renginio tikslas - ugdyti  mokinių suvokimą apie mokomųjų dalykų sąsajų naudą ir galimybes sėkmingai praktiškai taikyti savo individualius gebėjimus. Užsiėmimo metu buvo susieta informacija ir užduotys iš istorijos, muzikos, choreografijos, dailės, geografijos ir etikos dalykų. Bibliotekininkė E.Vizbarienė pristatė M.K. Oginskio biografijos, kūrybos ir visuomeninės veiklos svarbiausius momentus. Šio pristatymo metu įsipynė muzikos mokytojos Kristinos Martinaitytės-Glinskienės romansų pristatymas ir vieno iš jų bendras atlikimas. Pavaduotoja Rasa Augustienė  parodė, kaip šokamas polonezas, kuriam muziką sukūrė M.K. Oginskis.   Buvo aptarti M. K. Oginskio priesakų 14- mečiui sūnui esminiai pamokymai. Klausėmės M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ fragmentų ir aptarėme su šia tematika susijusius jo paveikslus. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai pagal savo pasirinkimą pasiskirstė į grupeles ir atliko renginio pradžioje paskelbtas užduotis: pagal duotą tekstą sukurti repo stiliaus dainą, išmokti ir pademonstruoti šokį pagal "Polonezo" muziką, kontūriniame Europos žemėlapyje pažymėti valstybes ir vietoves, susijusias su M.K. Oginskio gyvenimu, klausantis M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ savo įspūdžius fiksuoti piešinyje. Užduotis vaikai atliko noriai ir pakankamai sėkmingai pristatė draugams (informacija bibliotekininkės E. Vizbarienės, nuotraukos pavaduotojos R.Augustienės).

alt alt

alt alt

 

           Tarptautinė tolerancijos diena lapkričio 16 d. minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios. Šiemet buvo mokiniai kartu su socialine pedagoge kūrė mozaiką iš daugybės įvairiaspalvių drugelių. Apie toleranciją kalbėjome ir bendro mokinių susirinkimo metu (informacija direktorės i.Oičenkienės).

alt alt

 
Daugiau įrašų...