Positive SSL
Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Pirmas

            Mūsų mokyklos 6-7 klasių mokinių komanda dalyvauja Valstybės pažinimo centro projekte 
"MISIJA 2019: PAŽINK TAUTAS LIETUVOJE". Įgyvendinome pavasario sezono pirmąją užduotį "Kelionės po Lietuvą – veža!" O ar žinojote, koks turtingas ir unikalus Lietuvos žydų, totorių, karaimų, rusų, lenkų, vokiečių ir kitų tautų kultūros paveldas? Daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių gausu architektūros, dailės, istorijos paminklų. Tapome kelionės vadovais ir sukūrėme vienos dienos maršrutą po savo kraštą.   Gegužės 14 dieną lankėmės Smalininkuose. Ilgą laiką Smalininkai priklausė germanizuotam Klaipėdos kraštui, 14221923 m. Šventosios upeliu netoli Smalininkų ėjo siena tarp Lietuvos ir vokiečių žemių. Būtent dėl šios priežasties Smalininkuose gausu vokiečių architektūrai būdingo paveldo ir ne tik. Smalininkuose lankėmės Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre, kur turėjome kitokią istorijos pamoką apie Mažąją Lietuvą, Smalininkus, miestelio vardo atsiradimą, klausėmės įdomaus pasakojimo apie čia darniai gyvenusias dvi tautas: vokiečių ir lietuvių. Šią pamoką vedė mokytojas Haincas (kultūros centro direktorius Arvydas griškus), kurio pamoka pasižymėjo „vokiška“ tvarka Po puikios edukacijos aplankėme vieną seniausių vandens matavimo stočių Lietuvoje, varpą, parką. Dabartinėse gatvėse bandėme rasti senuosius, dar vokiečių laikus menančius pastatus, žydų sinagogos stovėjimo vietą ir kt. Kviečiame ir rekomenduojame aplankyti Smalininkų miestelį, pažinti įvairių tautų istoriją yra naudinga ir įdomu (informacija ir nuotraukos istorijos mokytojos E. Gečaitės).

alt alt
 

 

         Gegužės 17 dieną mūsų mokykloje vyko netradicinės ugdomosios veiklos - edukacinės-kūrybinės dirbtuvės "Diena kitaip 2019". Mokiniai jau iš anksto žymėjosi, kokiose veiklose norės dalyvauti (jų buvo pasiūlyta net devynios). Pavaduotoja ugdymui Rasa Augustienė kvietė numatytų veiklų vadovus, kurie savo patirtį edukacinėse–kūrybinėse dirbtuvėse perteiktų mūsų ir iš kitų mokyklų atvykusiems mokiniams. Pas mus svečiavosi Eržvilko gimnazijos mokiniai su mokytoja Laisvūne Mockuviene, Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja Daiva Jokimiene, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytoja Vida Reinolcaite, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos antrokai ir jų mokytoja Ingrida Naujokaitienė. Taip pat atvyko ir Tauragės rajono Lauksargių pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytojomis Vida Candariene ir Ona Jasevičiene. . Sporto erdvėje su mokiniais dirbo Jurbarko sporto centro treneris Antanas Domeika ir viešvilietis Kęstutis Kuniauskas, čia savo jėgas išbandė ir tarpusavyje rungėsi gausiausias mokinių būrys. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos šokių mokytoja Reda Žemelienė su savo padėjėjomis sukūrė šokio erdvę. Po renginio liko mokykloje ir puoš jos sienas dailės erdvėje, kuriai vadovavo mūsų mokinės mama Vilma Strikienė, nutapyti mokinių piešiniai. Savo indėlį mokyklai paliko ir išradingos rankdarbių erdvės vadovės Sniežana Šašienė ir Laisvūnė Mockuvienė, kurios kartu su pasirinkusiais šią veiklą mokiniais pasiuvo ir dekoravo pagalvėles. Muzikos mokytojos Kristinos Martinaitytės-Glinskienės įkurta muzikavimo erdvė visus nustebino naujai skambančiais muzikinių lazdų garsais ir  mokyklos gimtadieniui sukurtos dainos pristatymu.  Modeliuotoja Eligija Pravackienė ir matematikos mokytoja Milda Šiugždienė dizainerių erdvėje pakvietė apskaičiuoti ir sumodeliuoti sijoną bei dekoruoti jį, išsiuvinėjant dalyvių vardus. Ingrida Naujokaitienė, Naujamiesčio progimnazijos mokytoja, subūrė mėgstančius vaidinti ir pralinksmino visus mini spektaklėliu. Sulaukėme ir neeilinių svečių – mokytojos Eglės Gečiatės pakviestos į renginį atvyko išradingos vienuolės Rubelinda Varela ir Rosario Gozales iš Peru, šiuo metu savo misiją atliekančias Šakiuose. Vienuolės pasakojo apie savo veiklą, gyvenimą, šalį. Kartu su mokiniais dainavo, piešė, žaidė. Ši diena neapsiėjo be žurnalistų komandos ir jų vadovo, Jurbarko kultūros centro operatoriaus-fotografo Audriaus Sinkaus. Visos gražiausios renginio akimirkos buvo sustabdytos fotoaparato objektyvo kadruose, o netrukus mus pasieks jų sukurtas videofilmukas apie „Dieną kitaip 2019“. Pasibaigus užsiėmimų laikui, visi rinkomės į sporto salę, kur išradingai ir linksmai buvo pristatytos vykdytos edukacinės veiklos. Iššaudami šventinį konfeti ir dainuodami dešimtokųir muzikos mokytojos sukurtą dainą, pasveikinome mokyklą su 116-uoju  gimtadieniu (informacija pavaduotojos ugdymui R. Augustienės, nuotraukos A. Sinkaus).

alt alt

alt alt

alt alt

alt alt

 

 

          Gegužės 14 dieną mūsų mokyklai nusišypsojo sėkmė, nes mus aplankė garsus kino režisierius Maratas Sargsyanas su projektu „Kino busas“, kurį įgyvendina viešoji įstaiga „Kultūrinių projektų centras“. „Projekto esmė tokia, kad kino kūrėjai važiuoja į mokyklas (prioritetas yra regionų mokyklos) ir rengia filmų peržiūras ir aptarimus mokiniams. Nuo 8 val. iki 14 val. mokiniai (sugrupuoti klasėmis) peržiūrėjo tris filmus. Po kiekvienos peržiūros režisierius užmegzdavo su mokiniais pokalbį, išprovokuodavo diskusiją. Buvo siekiama pajusti filmo nuotaikų svyravimus, siužeto linijos esmę. Prisiliesta prie labai rimtų ir svarbių žmogaus gyvenimo ypatumų, tokių kaip skurdas, maisto, vandens trūkumas, tikrosios vertybės, mirtis, neįgalumas, vienatvė, netektis, tolerancija, tėvų skyrybos, gebėjimas atleisti ir kt. Kartais reikia tiek nedaug, kad suprastume, kokie mes laimingi... (informacija ir nuotrauka pavaduotojos ugdymui R. Augustienės).

alt

 

          Gegužės 15 dieną Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijoje vyko rajoninė 5-8 klasių mokinių biologijos olimpiada. Mūsų mokyklai atstovavo 3 mokiniai: šeštokas Ugnius Banaitis, septintokė Viltė Strikaitė ir aštuntokė Armanda Urpšaitė. Geriausiai iš jų sekėsi Armandai, kuri tarp rajono aštuntokų užėmė I vietą, surinkusi daugiausia taškų. 

             Sveikiname aštuntokę Armandą Urpšaitę ir jos biologijos mokytoją Vaidą Jakaitytę su puikiu pasiekimu!

alt alt

 

            Vykdydami mokinių ugdymo karjerai programą, nuolat skiriame dėmesio ne tik mokinių susipažinimui su įvairiomis profesijomis, analizuojame mokinių pomėgius, gebėjimus, bet ir kviečiamės įvairių mokyklų, kuriose jau mokoma profesinių dalykų, atstovus atvykti susitikti su mūsų vyresniųjų klasių mokiniais. Mokykloje gegužės 6 dieną lankėsi Kauno Karaliaus Mindaugo, o gegužės 13 d. – Tauragės profesinio rengimo centrų atstovai, kurie supažindino dešimtos ir devintos klasės mokinius su savo veikla, galimybėmis studijuoti ir įsigyti profesiją. Jie pristatė ir  įdomesnes profesijas, tokias kaip apsaugininko, gyvūnų priežiūros, floristo ir t.t.. Mokiniai dėmėjosi, kokie turi būti mokymosi rezultatai, asmeninės savybės, mokymosi trukmė ir kt.. (informacija ir nuotraukos pavaduotojos ugdymui R. Augustienės).

alt alt

 
Daugiau įrašų...