Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Pirmas

             Kasmet siekdami ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką ir skatinti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, Generalinė miškų urėdija visoje Lietuvoje organizuoja akciją „Paukščiai grįžta namo“. Šiais metais jaunosios kartos kūrybingumui ugdyti akcijos koordinatoriai pasiūlė ne tik pagaminti ir savo urėdijoje iškelti inkilus paukščiams, bet ir susirungti kuriant floristinius paveikslus iš gamtinių medžiagų tema „Paukščiai grįžta namo“. Mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ narės Gabrielė Gabrielaitytė ir Samanta Barzdaitytė, paragintos būrelio vadovės Vaidos Jakaitytės bei būrelio globėjos Irenos Petrošienės, pasiryžo sukurti floristinį paveikslą iš gamtinių medžiagų, kurį pavadino „Sugrįžusių gervių šokis“. Savo sukurtą kompoziciją mergaitės kovo 27 dieną pristatė Jurbarko miškų urėdijoje. Trylikai miškininkų apžiūrėjus ir įvertinus visus rajono jaunųjų miško bičiulių būrelių floristinius paveikslus paaiškėjo, kad mūsų būrelio narių sukurtas paveikslas laimėjo II-ąją vietą rajone, o autorės buvo apdovanotos Jurbarko miškų urėdijos įsteigtais prizais. Po apdovanojimų visi į akciją susirinkę gamtos mylėtojai pasiėmę savo atsivežtus inkilus patraukėme į šilelį, esantį netoli Jurbarko miškų urėdijos ir kartu su miškininkais iškėlėme inkilus sparnuočiams. Už pagalbą, patarimus, menines mintis, idėjos įgyvendinimą bei šiltą priėmimą kultūros centro patalpose, kuriant floristinį paveikslą iš gamtinių medžiagų, nuoširdžiai dėkojame rankdarbių būrelio „Adatėlė“ vadovei Sniežanai Šašienei, kuri noriai mums pagelbėjo.

Mokyklos bendruomenė sveikina Gabrielę ir Samantą su gražiu laimėjimu ir dėkoja vadovėms Vaidai ir Sniežanai už idėjas, pagalbą ir palaikymą! Ir džiaugiamės, kad šis puikus kūrybinis darbas papuoš mokyklą.

alt alt

alt

 

             Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė vandens diena. Tą dieną mūsų mokykloje biologijos mokytoja Vaida Jakaitytė ir sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mineikienė organizavo popietę „Vanduo – mūsų draugas“, kurios tikslas - ugdyti mokinių įprotį gerti vandenį ir atkreipti dėmesį į vandens svarbą, jo kokybės reikšmę žmogaus sveikatai, vaidmenį gamoje bei mūsų buityje. Penktos pamokos metu sveikatos priežiūros specialistė Ramutė 5-8 klasių moksleiviams skaitė paskaitą „Vanduo – gyvybės šaltinis“, o per šeštą pamoką kiekvienos klasės komanda išsitraukė temą ir pagal ją atliko kūrybinius darbus. Visi dalyviai grupelėse tarėsi, diskutavo, kaip būtų geriausia atskleisti gautą temą ir bendradarbiaudami bei gurkšnodami vandenį, pagardintą citrina ir mėtos lapeliu, kūrė savo plakatus. Penktokai pristatė, kokiuose maisto produktuose yra daugiausiai vandens. Apie vandens išteklių naudojimą, taupymo būdus ir svarbą mūsų buityje pasakojo šeštokai. Kaip juda vanduo gamtoje išradingai pavaizdavo septintokai. O kokią dalį vanduo sudaro žmogaus organizme ir kokia jo reikšmė gyvybei palaikyti mokė aštuntokai. Mokinių darbų pristatymus stebėjo ir vertino mokyklos direktorė I.Oičenkienė, mokytoja K.Budriuvienė, pavaduotoja ugdymui R.Augustienė. Po pristatymų komisija nusprendė, kad geriausiai gautą temą atskleidė ir darbą pristatė penktokai, labai geras žinias apie vandenį buityje ir žmogaus organizme parodė šeštokai bei aštuntokai, o kūrybiškiausiai savo plakatą iliustravo septintokai. Visi dalyviai buvo apdovanoti Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais (informacija ir nuotraukos mokytojos V.Jakaitytės).

alt alt

alt alt

 

        Gavėnia – susikaupimo, dvasinio atsinaujinimo, pasiruošimo Šv. Velykoms metas. Kovo 24 dieną mūsų mokykloje vyko Gavėnios susikaupimo popietė, kurią organizavo tikybos mokytoja Rasa Stoškienė. Popietėje dalyvavo parapijos klebonas Kęstutis Pajaujis, kuris pasidalino prasmingomis mintimis apie gavėnios prasmę žmogaus gyvenime. Viltė Strikaitė, Teklė Kucinaitė, Gabrielė Gabrielaitytė pasakojo apie senąsias gavėnios ir Didžiosios savaitės tradicijas. Popietės metu skambėjo giesmės. Tikimės, kad su atgimstančia gamta atgims ir gerumas kiekvieno mūsų sieloje, tikėjimas gerais dalykais, atleidimas sau ir šalia esančiajam (informacija mokytojos R.Stoškienės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui R.Augustienės).

alt alt

alt

 

          Belaukdami tikrojo pavasario ir grįžtančių paukščių, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ nariai kvietė mokyklos bendruomenės narius įsijungti į akciją „Pagamink inkilą sugrįžtančiam paukščiui“. Akcijos metu buvo pagaminta 15 labai įvairių ir unikalių inkilų. Komisija originaliausiu išrinko Rimgaudo Urbos (7 kl.) uoksinį inkilą, papuoštą raudonkrašte pintaine, kūrybiškiausiu – Samantos Barzdaitytės (7 kl.) unikalia forma su pritvirtinta gražia šaka pasižymėjusį inkilą, labiausiai pritaikytu miško buveinei nominuotas Vilio Vasiliausko (5 kl.) inkilas ir atspariausiu nepalankioms aplinkos sąlygoms – Aido Bukausko (5 kl.) lentinis inkilas. Inkilų autoriai buvo apdovanoti padėkomis bei Jurbarko miškų urėdijos įsteigtais prizais. Keturis inkilus kovo 17 dieną vežėmės ir iškėlėme Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje, trys inkilai iškelti Jurbarko miškų urėdijoje vykusios šventės „Paukščiai grįžta namo“ metu, o likusius iškėlėme medžiuose mokyklos teritorijoje. Labai dėkojame visiems mokiniams ir jų tėveliams, kurie dalyvavo akcijoje „Pagamink inkilą sugrįžtančiam paukščiui“ ir savo pagamintais inkilais ne tik pagelbėjo paukščiams, bet ir papuošė mokyklos teritoriją (informacija mokytojos V.Jakaitytės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui R.Augustienės).

alt  alt

 

       Kovo 20-ąją, pavasario lygiadienio dieną, visi mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių sambūrio nariai paminėjo Žemės dieną. Popietę pradėjo jaunieji miško bičiuliai nuotaikingu pavasariniu vaidinimu „Karšuvos girios gyventojų laiškai jauniesiems miško bičiuliams“. Vėliau jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovės Vaida Jakaitytė ir Kristina Budriuvienė pasidžiaugė sėkmingais būrelio narių pasiekimais, apdovanojo inkilų konkurso laimėtojus bei priminė visiems susirinkusiems, kodėl svarbu saugoti Žemę,  paskatino pasirūpinti savo planetos ateitimi. Apie žemės, vandens ir oro taršą, keliamas problemas ir aplinkos apsaugą kalbėjo popietės svečias, aplinkos apsaugos departamento Jurbarko agentūros vedėjas Andrius Šašys. Pasak jo, net maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti išteklius, elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o tam naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai. Vėliau būrelio globėja Irena Petrošienė paragino visus nebūti abejingus mus supančiai aplinkai ir konkrečiais darbais prisidėti prie Viešvilės miestelio gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Išklausę naudingos informacijos popietės dalyviai keliavo į mokyklos kiemą, kuriame iškėlė Žemės vėliavą (informacija mokytojos V.Jakaitytės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui R.Augustienės).

alt  alt

alt  alt

 
Daugiau įrašų...