Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Pirmas

        Dar kartą informuojame, kad gegužės 22 d., nuo 11 val., bus matuojamos mokyklinės aprangos tiems mokiniams, kuriems reikia naujų. Pirmiausiai bus matuojama darželyje (priešmokyklinukai, 1 ir 2 klasės), o nuo 11.45 val. - mokykloje. Kviečiame tų mokinių tėvelius/globėjus dalyvauti matuojant. Bus galimybė įsigyti iš karto aprangą, jei tiks dydis. Primename, kad džemperis būtinai turi būti su mokyklos emblema (jas reikia užsisakyti atskirai).

 

 

         Visus mokslo metus dalis pradinių klasių mokinių lankė kraštotyros ir jaunųjų miško bičiulių būrelius. Užsiėmimų metu vaikai gilino kraštotyrines ir gamtines žinias apie savo kraštą. Norėdami apibendrinti veiklą, vaikus pakvietėme į žygį Viešvilės gamtiniu pažintiniu taku. Eidami stebėjome gamtą, klausėmės paukščių balsų, aptarėme rezervato ir miško skirtumus. Aikštelėje prie Viešvilės upelio, pasistiprinus ir numalšinus troškulį, vyko viktorina „Ką mačiau ir girdėjau?“ Rungėsi keturios grupės: „Ąžuolų“, „Liepų“, „Beržų“ ir „Uosių“. Reikėjo atsakyti į klausimus apie kraštotyrą ir gamtą, įminti mįsles, sugalvoti klausimą iš edukacinės pamokos Jurbarko krašto muziejuje, trumpai papasakoti apie tą medį, kurio vardu pasivadino. Visos grupės įveikė viktorinos klausimus, bet geriausiai sekėsi „Uosių“ komandai. Visi buvo apdovanoti saldžiais prizais. Grįždami aptarėme, kokios veiklos vaikai norėtų kitais metais, kodėl jiems patinka lankyti šiuos būrelius. Vadovės ir kitais metais lauks vaikų, kurie nori daugiau žinoti apie savo krašto gamtą ir tradicijas (informacija kraštotyros būrelio vadovės D. Daunorienės, nuotraukos jaunųjų miško būrelio vadovės K. Budriuvienės).

alt alt

 

         Šiltą gegužės 13 dienos šeštadienį mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ nariai, paraginti būrelio vadovės Vaidos Jakaitytės ir būrelio globėjos Irenos Petrošienės, Viešvilės miestelyje susitiko su Vilniaus universiteto studentų gamtininkų mokslinės draugijos nariais ir kartu pasinėrė į Viešvilės žuvitakio ir Viešvilės upelio vandenų tyrimus. Mūsų gamtinė "ekspedicija" prasidėjo prie Viešvilės upelio nuo pat rezervato ribos. Studentai supažindino su vandens taršos įvertinimui naudojamais gamtiniais bioindikatoriais (dumbliais, dugno bestuburiais, žuvimis). Pasiskirstėme į grupes, bridome, sėmėme dugno dumblą su vandeniu į indelius, su sieteliu žvejojom gyvius, ieškojome čia gyvenančių vandens bestuburių. Apie rastus vandenyje gyvus organizmus mums daug pasakojo studentės Kamile ir Adelė. Besidarbuojant radome visko! Upelio vaga eidami priėjome pirmąjį žuvitakį. Po tyrinėjimų apibendrinus rezultatus paaiškėjo, kad švariausias vanduo buvo prie rezervato ribos. Artėjant prie Nemuno vandens kokybė blogėjo, nes švaraus vandens bioindikatorių pavyko aptikti vis mažiau. Po tyrimų miestelio parkelyje prie ežero studentai mus vaišino gamtinėmis sąlygomis išvirtomis bulvėmis ir pagamintais šaltibarščiais. Bevalgant juos, įdomiais pasakojimais apie mišką, gamtą, Lietuvos Gamtos fondo veiklą bei nuostabias pamokas gamtoje dalinosi Julija Petrošiūtė. Diena prabėgo labai greitai. Mūsų neįveikė nei karštis, nei nuovargis, todėl, kad nebuvo kada nuobodžiauti. Labai norėtųsi, kad tokie gamtos tyrinėjimai pasikartotų (informacija vadovės V.Jakaitytės, nuotraukos studentų).

Dalyvavę vaikai dėkoja būrelio vadovei Vaidai Jakaitytei, miškininkei Irenai Petrošienei, kurios nuolat skatina pažinti mus supančią gamtą.

alt alt

 

         Gegužės 12 d. lietuvių kalbos mokytoja Danutė Sabonaitienė, muzikos mokytoja Kristina Martinaitytė-Glinskienė ir bibliotekininkė Elena Vizbarienė su 7-8 klasių mokiniais organizavo literatūrinę - muzikinę popietę "Neprekiaukit sąžine, vaikai", skirtą lietuvių tremtims paminėti.  Miglė Šašytė, Gražvydas Stanevičius, Gabrielė Gabrielaitytė, Beatričė Elvikytė ir Urtė Strikaitė skaitė ištraukas iš tremtinių prisiminimų. Su muzikos mokytoja Kristina dainavome tremtinių dainas. Apžvelgėme 1941-1953 m. laikotarpio istorines aplinkybes, trėmimų padarinius lietuvių tautai. Svarbiausia renginio mintis buvo žmogiškųjų vertybių- sąžiningumo, atjautos, pagarbos, bendruomeniškumo, meilės gimtajam kraštui, šeimai - išsaugojimas nežmoniškai sunkiomis tremties  gyvenimo sąlygomis (informacija bibliotekininkės E.Vizbarienės, nuotraukos mokytojos D.Sabonaitienės).

alt alt

 

         „Šimtas zuikių susirinko....“ taip prasidėjo mūsų parengta pasaka respublikiniame prevenciniame renginyje. Savo trumpame vaidinime parodėme, su kokiomis kliūtimis susiduria Zuikis Puikis keliaudamas į mokyklą. Einant miško takeliu jį užpuolė pikti, treninguoti jaunuoliai, iš už eglės išlindusi blondinė viliojo Zuikelį neiti į mokyklą, o geriau per naktį šėlti, šokti. Mėgstančių išgerti vyrukų kompanija siūlė Zuikiui prisijunti prie jų ir dienas leisti vartojant alkoholį. Nors ir kilo daug pagundų, tačiau Zuikis Puikis joms atsispyrė ir atėjo į mokyklą mokytis. Čia buvo priimtas ir susirado daug draugų. Mūsų mokyklos mokinių jaunimo grupė „Taškas“ ir ją palaikantys bendraminčiai Justas (7 kl.), Urtė, Giedrė (8 kl.), Armanda, Ugnė, Miglė (6 kl.), Faustas, Mangirdas, Ringailė (9 kl.) už šį pasirodymą pelnė garbingą trečiąją vietą. Mes labai džiaugiamės šiuo laimėjimu, nes varžėmės su 12 rajono ir respublikos komandų. Buvome apdovanoti padėkos raštu, vaisiais, taip pat turėjome galimybę nemokamai stebėti Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklį „Namo!“ (informacija socialinės pedagogės V.Kravčenkienės, nuotraukos mokytojos E.Gečaitės).

          Dėkojame jaunimo grupės "Taškas" vadovei Valdai Kravčenkienei už labai gerą komandos parengimą pasirodymui.

alt alt

 
Daugiau įrašų...