Pamokų tvarkaraštis
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Archyve
Pirmas

        Nors gamtoje žiemos požymių kol kas beveik nematyti, bet tradiciškai miestelio bendruomenė rinkosi į Užgavėnių šventę miestelio parke. Pakviesti kultūros centro darbuotojų, persirengėliai nuo mažiausiųjų iki vyresniųjų rinkosi linksmai nusiteikę pašėlioti. Miškininkai, mokykla ir mūsų senjorų klubo nariai prikepė įvairių blynų ir visus susirinkusius jais vaišino. Seniūnija pasirūpino, kad niekas nesušaltų, nes privirė po katilą grybienės ir arbatos. Didžiausi Užgavėnių šventės "priešai" - Lašininis ir Kanapinis - nuolat rungėsi, kuris kurį nugalės. Pasikvietę jaunuosius šventės dalyvius, traukė virvę, mušėsi su maišais. Kad ir kaip Lašininis nenorėjo pasiduoti, bet buvo nugalėtas. Kad nė vienas nebūtų "sužeistas", rūpinosi net kelios "daktarės". Paragavę šventinių vaišių, visi rinkosi arčiau laužo deginti Morės, simbolizuojančios žiemos vargus vargelius. Šiųmetė Morė buvo labai originali, puikiai tinkanti sudeginimui. Ją iš įvairių gamtinių medžiagų sukūrė technologijų mokytojas Juozas Budzinauskas su talkininkais. Išsiskirstėme tikėdamiesi, kad pavasaris netruks pas mus atkeliauti (informacija ir nuotraukos direktorės I.Oičenkienės).

alt alt

alt alt

alt alt

 

         Vasario 2-ąją pasaulyje minima Pelkių diena. Vasario 3 dieną, minint šią dieną, mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ nariai kartu su būrelio vadove Vaida Jakaityte, girininke Irena Petrošiene bei svečiais iš Viešvilės rezervato, Asta Useliene bei Laimonu Šimkum, organizavo popietę „Pamilkime pelkes“. Popietės pradžioje Renaldas ir Gabrielė pristatė jaunųjų miško bičiulių būrelio užsiėmime sukurtą aukštapelkės modelį, kurį papildė ir detaliau apie pelkes, jų tipus, susidarymą, gyvūniją bei augaliją papasakojo Viešvilės gamtinio rezervato biologė Asta. Viešvilės rezervato inspektorius Laimonas Šimkus supažindino su Ramsare pasirašyta konvencija dėl pelkių išsaugojimo, papasakojo, kodėl svarbios pelkės ir jų apsauga. Pasižvalgius po pelkės modelį ir daugiau sužinojus apie pelkes, dvi jaunųjų miško bičiulių komandos „Gandrai“ (Emilis Rusinavičius, Ringailė Urbaitė, Giedrė Žilinskaitė, Gabrielė Gabrielaitytė, Renaldas Skrickis) ir „Pelkėje gimę“ (Mantas Leveckis, Mangirdas Mitkus, Armanda Urpšaitė, Miglė Šašytė, Eimantė Šliogerytė) atliko keturias užduotis: „Kas ta pelkė?“, „Kokie paukščiai tinka nupieštoms kojoms“, „Atpažink pelkės augalą iš herbariumo“, „Suskaičiuok mūsų vasaros draugus uodus“. Kol komandos rengė atsakymus, kiti dalyviai piešė, kaip jie įsivaizduoja pelkę. Komandoms atlikus užduotis komisijai teko paplušėti, skaičiuojant taškus. Kol buvo sumuojami rezultatai Renaldas ir Gabrielė renginio dalyviams minė mįsles, Asta Uselienė pravedė žaidimą „Suskaičiuok teisingai pavaizduotus gyvūnus“. Iš visų dalyvių vienintelis Emilis Rusinavičius įveikė šią užduotį. Komisijai susumavus rezultatus paaiškėjo, kad daugiausiai taškų pavyko surinkti „Gandrams“, tačiau „Pelkėje gimę“ tik 3 taškais atsiliko nuo varžovų. Visi teisingai įminę mįsles, geriausiai nupiešę pelkes bei abi komandos buvo apdovanotos Viešvilės rezervato ir Jurbarko miškų urėdijos įsteigtais prizais. Popietės metu mokiniai sužinojo įdomių ir negirdėtų faktų apie pelkių susikūrimą, sandarą bei jų naudą gamtai ir žmogui. Vaikai įsitikino, jog pelkė – tai ne neįžengiama paslaptinga gelmė, kur gąsdina piktosios būtybės, o graži teritorija, kurią be galo įdomu tyrinėti ir pažinti. Už galimybę pažinti pelkę iš arčiau dėkojame girininkei Irenai bei Viešvilės rezervato darbuotojams Astai ir Laimonui (informacija mokytojos V.Jakaitytės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui R.Augustienės).

alt alt

alt alt

 

    Vasario 7 dieną mūsų mokyklos vaikinų stalo teniso komanda vyko atstovauti mūsų rajonui į regioninį turą. Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų stalo teniso zoninės varžybos. Dalyvavo 8 komandos ir mūsų vaikinams pavyko iškovoti trečiąją vietą.

Sveikiname Denisą Oldyrevą, Eligijų Kromelį, Arminą Lužecką, Tomą Sabašinską ir jų mokytoją Vadimą Aksionovą su puikiu laimėjimu!

 

         Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės vadovaujama darbo grupė, sudaryta Jurbarko rajono savivaldybės mero 2015 m. gruodžio 29 d. potvarkiu Nr. V3-78 „Dėl darbo grupės Jurbarko rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkymo 2016–2020 metais bendrojo plano projektui parengti sudarymo“, parengė Jurbarko rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkymo 2016–2020 metais bendrojo plano projektą ir teikia jį visuomenės svarstymui. Projektas yra išsiuntinėtas visoms švietimo įstaigoms bei viešai paskelbtas Jurbarko rajono savivaldybės internetinės svetainės www.jurbarkas.lt skyriaus „Švietimas“ dalyje „Mokyklų tinklo pokyčiai“. 

            Darbo grupė nuoširdžiai prašo Jurbarko rajono savivaldybės gyventojų, organizacijų ir švietimo įstaigų bendruomenių susipažinti su šiuo projektu ir iki šių metų vasario 24 d. įprastu paštu (adresu – Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui, Dariaus ir Girėno g. 96, LT-74187 Jurbarkas) arba elektroniniu paštu (adresu – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ) atsiųsti savo pastebėjimus bei siūlymus dėl bendrojo plano ir apskritai dėl mokyklų tinklo kaitos.

Dokumentas čia.

 

          Su džiugia nuotaika prevencinė jaunimo grupė „Taškas“ šiandien (2016-02-04) grįžo iš apdovanojimų Tauragėje. Lapkričio mėnesį internete radę informaciją apie Valstybinės įmonės „Tauragės regionų keliai“ organizuojamą videoklipų konkursą “Būk saugus kelyje“ nutarėme sudalyvauti. Kelias dienas plušėjome ieškodami idėjų, kaip galėtume pavaizduoti saugaus eismo problemas miestelyje, su kuriomis susiduria Viešvilės gyventojai. Mums patalkininkauti pasikvietėme fotografą Audrių Sinkų. Jo dėka pagal mūsų idėjas pavyko sukurti videofilmuką, kurį nusiuntėme į konkursą. Šiame konkurse dalyvavo daugiau nei 60 videoklipų, kuriuos pateikė Tauragės regiono ugdymo įstaigos. Labai džiaugiamės, kad mūsų darbas įvertintas pirmąja vieta. Esame apdovanoti Padėkos raštu, saldumynais, atšvaitais, selfio lazdomis, kalendoriais ir kelione į Zoknių aerodromą, kur galėsime apžiūrėti ten esančius lėktuvus, karinę techniką. Taip pat parvežėme gerą žinią Viešvilės miesteliui – nuo šių metų Viešvilėje bus pradėti tiesti šaligatviai! (informacija socialinės pedagogės Valdos Kravčenkienės, nuotraukos renginio organizatorių).

Žiūrėti sukurtą vaizdo klipą čia.

Mokyklos bendruomenė sveikina projekto organizatorę, prevencinės veiklos grupės "Taškas" vadovę Valdą Kravčenkienę, fotografą Audrių Sinkų ir aktyviausius grupės dalyvius su laimėta pirmąja vieta!

alt alt

 

 
Daugiau įrašų...