Pamokų tvarkaraštis
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Archyve
Jūsų IP yra:
Pirmas

         Mūsų mokykla atsiliepė į kvietimą mokykloms dalyvauti Baltijos pažangių technologijų instituto rengiamoje "Tyrėjų naktyje". Šis renginys, skatinantis mokslo pažangą, pasaulio pažinimą, intelekto lavinimą, vyko rugsėjo 26 dieną. Mūsų mokykla organizavo "Protų mūšį" 2 grupėmis: 7-8 klasės ir 9-10 klasės.  "Tyrėjų nakties" rengėjai atsiuntė užduotis, klausimus, į kuriuos teko atsakinėti dalyviams. Iš minėtų klasių dalyvavo po 5 komandos narius. Teko atsakyti į 30 klausimų (3 turai po 10 klausimų). 7-8 klasių tarpe nugalėjo septintokai (Ringailė, Giedrė, Simona, Emilis ir Mangirdas), o kitoje grupėje žymiai geriau į klausimus atsakinėjo  dešimtokai (Rytis, Lukas, Viktoras, Tomas ir Edvinas) (informacija direktorės Irenos Oičenkienės)

 

          Rugsėjo 17 dieną jaunieji miško bičiuliai iš 3-5 klasių su kitais rajono mokyklų bendraminčiais, aplankė Kauno rajono Kazlų Rūdos miško muziejų ir pažintinį taką. Praplėtę akiratį ne tik apie šios vietovės miškus, bet ir visos Lietuvos miškingas vietoves, pasigrožėję muziejuje eksponuojamomis žvėrių, paukščių iškamšomis, pasivaikščioję pažintiniu taku, išvykome į Kauno marių regioninį parką. Visų dėmesį prie stalo ekrano prikaustė virtualus pasakojimas apie marių atsiradimą. Apžiūrėjome lankytojų centre esančią ekspoziciją ir vėl keliavome pažintiniais takais, stebėjomės atodangomis, augalais, kadagių slėniu. Mus lydėjusi gidė Ramunė papasakojo įdomių dalykų, parodė retų ir nepažįstamų augalų, siūlė paragauti atodangų „šokolado“ – molio, atsakė į klausimus. Grįžtant mokytojos ir mūsų ekskursijos organizatorė, darbų koordinatorė Dalia Mačiežienė surengė šios dienos žinių viktoriną. Šią kelionę mums dovanojo Jurbarko miškų urėdija už gerus darbus: inkilų ir lesyklėlių darymą ir iškėlimą, puokščių kūrimą, dalyvavimą piešinių, nuotraukų konkursuose. Tariame jiems nuoširdų ačiū (informacija ir nuotraukos vadovės Kristinos Budriuvienės).

alt alt alt

 

        Rugsėjo 22- oji diena, yra žinoma kaip lygiadienis, tačiau greta šios datos būtina paminėti ir Baltų vienybės dieną. Baltų vienybės dieną Lietuva mini kartu su kaimynine šalimi Latvija. Grupė mūsų mokyklos mokinių kartu su lietuvių kalbos, istorijos mokytojomis, mokyklos bibliotekininke dalyvavo paskaitoje "Mes gyvename skalvių žemėje". Dailės mokytojas Juozas Budzinauskas apžvelgė baltų genties pradžios istoriją, jį papildė Mažosios Lietuvos  Jurbarko krašto kultūros centro direktorius Arvydas Griškus, kuris savo pasakojime daugiau išskyrė skalvių gentį ir jos gyvenamą teritoriją. Pagrindinę medžiagą paskaitoje dėstė Jurbarko krašto archeologas Vytautas Juškaitis, kuris pasakojo apie Viešvilės teritorijoje esančius kapinynus bei juose rastus archeologinius radinius. Kaip teigė archeologas, kasinėjimai Viešvilės teritorijoje buvo unikalūs tuo, jog kapinynuose buvo rasta labai daug įkapių, kas labai džiugino pačius archeologus. Svečias klausančiuosius pamokino, kaip reikėtų elgtis su rastais, kaip manoma archeologiniais, radiniais. Paskaitos pabaigoje atidžiausi klausytojai, buvo apdovanoti prizais (informacija mokytojos Eglės Gečaitės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui Rasos Augustienės).

alt alt

 

   Rugsėjo 19 dieną 23 mokyklos skautai išsiruošė į žygį. Pasiekę stovyklavietę susiskirstėme į grupes ir žaidėme fotožaidimą - skautams buvo duotos užduotys, kurios turėtų atsispindėti nuotraukose (skautas myli savo tėvynę, skautas, susiliejęs su gamta, skautiškas pasisveikinimas ir t.t.). Grupėse aptarus, kaip užduotys bus atliktos, brolis Pijus pasirinktas idėjas užfiksavo nuotraukose. Buvo filmuojami ir vaizdo klipai, skautai ne tik dainavo, bet ir šoko. Atlikus užduotį buvo smagu susėsti draugiškame būryje ir paskanauti atsineštų vaišių. Dar žaidėme judriuosius žaidimus, o vakarėjant su daina patraukėme namų link. Dar ir šūkį "Tikri skautai čia, galbūt kitur apsimetėliai, bet tikri skautai čia" skandavome. Viešvilėje tikrų skautų tikrai YRA! (informacija vadovės Eglės, nuotraukos brolio Pijaus).

alt     alt

alt alt

 

        Kol ruduo iš savo kišenių dar nežymiai barsto auksą ir šalnos nosių nekutena, Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai, lydimi Kalvelių girininkijos girininkės Irenos Petrošienės, biologijos mokytojos ir būrelio vadovės Vaidos Jakaitytės bei Viešvilės gamtinio rezervato darbuotojos Astos Uselienės, išsiruošė į mišką susirinkti medžiagos tiriamajam darbui.

       Labai gaila, kad nuvykus į numatytą miško vietą mus pasitiko šiukšlių krūva, kurią nedelsiant sutvarkėme ir pradėjome grožėtis miško gamta. Išvykos metu nuveikėme labai daug. Girininkė Irena žemėlapyje parodė, kuriuose miško sklypuose rinksime žolinius augalus mūsų tiriamajam darbui. Viešvilės rezervato darbuotoja Asta pravedė pamokėlę, kaip teisingai išrauti augalus, juos herbarizuoti ir paruošti etiketes herbarui. Po pamokėlės ėjome į tris skirtingus medynus, juose rinkome žolių ardui priklausančius augalus, juos apibūdinome, dėjome į knygas, rašėme etiketes.

      Graži ir prasminga buvo mūsų išvyka. Šį kartą pažinome girią, kaip nuostabią gamtos karaliją su savita augalija kiekvienam medynui. Supratome, kad ji glaudžia ne tik vabalą, paukštį, žvėrį, bet joje visada prieglobstį gali rasti ir žmogus. Todėl žmogus ir privalo girią mylėti ir saugoti ateinančioms kartoms (informacija vadovės V.Jakaitytės, nuotraukos T.Sinkaus).

alt alt

alt alt

 
Daugiau įrašų...