Pamokų tvarkaraštis
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Archyve
Pirmas

             Balandžio 27 d. mūsų darželyje vyko seminaras "Meno terapijos taikymas ugdomojoje veikloje", į kurį pakvietėme Jurbarko rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus ir muzikos mokytojus. Meninio ugdymo pedagogė Kristina Martinaitytė-Glinskienė ir darželio pedagogės Birutė Kuklierienė, Danutė Šiaudvytienė ir Rita Mankuvienė pasidalino gerąja patirtimi apie meno terapijos taikymo metodus, būdus ir priemones. Vaikai taip pat aktyviai dalyvavo, rodydami įvairias meninės raiškos veiklas (informacija ir nuotraukos B. Kuklierienės ir I.Oičenkienės).

alt alt

alt alt

 

              Gamta nuostabiai greitai keičiasi pavasarį. Dar neseniai visai tamsiu ir bespalviu mišku ėjome žygyje Viešvilės monografijos leidybai remti, o jau žiūrėk – beržai pasipuošė žaluma, ievos tuoj ims džiuginti savo žiedais. Balandžio 21 dieną po pamokų visi mūsų mokyklos gamtos mylėtojai - mokytojai ir mokiniai - su džiaugsmu priėmė Kalvelių girininkijos miškininkų pasiūlymą ir vyko į nacionalinę miško sodinimo šventę sodinti miško. Sustojome labai įsimintinoje vietoje – prie senojo gelžkeliuko Pagėgiai–Smalininkai, kur ir radome miško kirtavietę, suartą vagomis. Stebėjomės, kiek daug žmonių susirinko – mokytojai, mokiniai, miestelio gyventojai, miškininkai, seniūnijos ir kultūros centro darbuotojai. Prieš pradedant dirbti sveikinimo žodį tarė jaunųjų miško bičiulių globėja, Kalvelių girininkijos girininkė Irena Petrošienė. Po sveikinimo žodžio, išklausius instruktažą, čiupome kastuvus bei sodinukus ir kibome į darbą. Medžių sodinimas nėra pats lengviausias darbas. Reikia su kastuvu iškasti tokią duobę, kad visos medžių šaknys tilptų, nebūtų užriestų. O juk mes norime kad mūsų sodinti ąžuolai, eglės, pušys ir beržai sužaliuotų ir paūgėtų jau šiemet, todėl dirbome labai atsakingai. Taip pat visi stengėmės, kad girininkės palinkėjimas – pasodinti tiek medžių, kiek pačiam metų, kiek metų dirba ar mokosi ir tiek, kiek pažįsta girininkę, būtų įvykdytas su kaupu. Apsodinus paruoštą miško kirtavietę girininkijos darbuotojai mums dėkojo už talką, o mes – už galimybę pasodinti medžius, pasivaišinti miškininkų suruoštomis vaišėmis (informacija ir nuotraukos mokytojos V.Jakaitytės).

alt alt

alt alt

 

         Kiekvieną pavasarį dėl pernykštės žolės gaisrų nukenčia ne tik gamta, bet ir žmonės. Liepsnose žūva pirmoji pavasario augalija, smulkūs gyvūnai. Į dangų kylantys dūmai teršia atmosferą, kyla ir skaudesnių nelaimių - sudega žmonių turtas, neretai ir patys degintojai ar niekuo dėti žmonės. Mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių „Atžalynas“ nariai ir būrelio vadovė Vaida Jakaitytė, norėdami to išvengti, nusprendė parengti stendą ir supažindinti mokyklos bendruomenę su žolės gaisrų pasekmėmis, gamtos patiriamais nuostoliais, numatyta administracine atsakomybe už žolės deginimą. Taip pat nuo balandžio 11 dienos mokykloje buvo paskelbtas plakatų konkursas „Aš noriu gyventi – nedeginkite pernykštės žolės!”. Konkurso metu buvo sukurta 11 plakatų priešgaisrine tema, kuriais galite pasigrožėti mokyklos II aukšte surengtoje parodoje. Balandžio 26 dieną buvo atrinkti 3 orginaliausi plakatai. Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Vaida atminimo dovanėles įteikė Urtei Srikaitei (7 kl.) – I vieta, Miglei Šašytei ir Matui Bartašiui (5 kl.) – II vieta, Eimantei Šliogerytei (5 kl.) – III vieta. Sveikiname plakatų laureatus ir tikimės, kad jaunųjų miško bičiulių pastangos išvengti žolės deginimo nenueis veltui: mūsų miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose sausa žolė šį pavasarį nebeliepsnos (informacija ir nuotraukos mokytojos V.Jakaitytės).

alt

 

             Sveikiname mūsų pradinukų komandą - pirmokę Liepą Šukutytę, antrokę Godą Kolyčiūtę, trečiokę Nedą Kvietkutę ir ketvirtoką Paulių Kolyčių. Jie rajoniniame konkurso "Šviesoforas" ture užėmė II vietą. Sveikiname mūsų šauniuosius pradinukus ir juos parengusią mokytoją Rūtą Neverauskienę, linkėdami kuo geresnės kloties, sėkmingo pasirodymo zoniniame ture, kuris vyks gegužės 11 d.

alt

 

        Balandžio 22 dieną jau antrus metus vyko bendras Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos ir mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių projektas ,,Nuo sėklos iki medelio“. Pernai kartu lankėmės Viešvilės rezervato pelkėse, o šįmet – Viešvilės medelyne. Medelyno viršininkė D.Mačiežienė parodė įvairaus amžiaus medelių sodinukus, pasakojo apie jų auginimą, priežiūrą, sodinimą. Medelyno darbuotojoms padedant, rūšiavome, skaičiavome ir rišome dvimečius eglučių daigus. Pasodinome daugiau kaip šimtą pušaičių į vazonus. Apžiūrėjome medelyno vienmečių eglučių ir pušaičių laukus, įvairių medelių plantacijas Pagulbinių kaime. Susipažinome su medelių auginimo subtilybėmis, smagiai padirbėjome, kartu pabuvome. Už pamokas ir šiltą priėmimą dėkojame mūsų darbų koordinatorei D. Mačiežienei (informacija ir nuotraukos mokytojos K.Budriuvienės).

alt alt

alt alt

 
Daugiau įrašų...